Programi za organiziranje virov in citiranje

Ime vodiča Programi za organiziranje virov in citiranje
Področje znanosti razno
Vsebina vodiča Programska oprema za upravljanje z viri, ki se imenuje tudi "bibliografska programska oprema" vam omogoča, da organizirate, shranjujete in pridobivate informacije o citatih knjig, člankov in spletnih strani. Lahko dodate povzetke, ključne besede in druge funkcije, s katerimi lažje najdete vire, ki bi jih radi citirali. Program nato vstavi pravilno oblikovane navedbe v vaš dokument in ustvari bibliografijo. Obstajajo različni programi in vsak ima svoje prednosti. Knjižnica UL PEF nudi svetovanje za najbolj uporabljane programe: EndNote Web, Zotero in Mendeley.
Ciljna publika študenti, profesorji, vsi uporabniki...
Avtor vodiča Mitja V. Iskrić (mitja.iskric@pef.uni-lj.si)