ODPRTI DOSTOP ZA PODROČJE BIOMEDICINE: REPOZITORIJ UL

KAJ JE RUL - REPOZITORIJ UL

Repozitorij Univerze v Ljubljani (RUL) omogoča zbiranje in hranjenje elektronskih oblik zaključnih del študija ter objav zaposlenih na Univerzi in raziskovalnih podatkov. Za vsako delo, shranjeno v Repozitorij Univerze, se bo v procesu oddaje v Repozitorij na nacionalnem portalu izvedlo zaznavanje podobnosti vsebin (plagiatorstva). V Repozitoriju so na voljo tudi metapodatki del iz zbirk ePrints.FRI (Fakulteta za računalništvo in informatiko), PeFprints (Pedagoška fakulteta), DRUGG (Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) in ADP (Arhiv družboslovnih podatkov).

Raziskovalci Univerze v Ljubljani bodo recenzirane publikacije iz projektov Obzorja 2020 shranili v Repozitorij Univerze v Ljubljani (RUL) ali v katerikoli OpenAIRE kompatibilen tematski, institucionalni ali nacionalni repozitorij.

Navodila za nalaganje bodo na voljo takoj, ko bo repozitorij dejaven za MF. V tem času je na voljo repozitorij Zenodo.

RUL je vključen v Nacionalni portal odprte znanosti.

Iskanje po RUL

Iskalni niz:

Išči po zbirki:

Napredno iskanje RUL

RUL V ŠTEVILKAH

Število gradiv posamezne organizacije za izbrano vrsto gradiva. Upoštevana so samo gradiva s celotnim besedilom (z datoteko PDF). Medicinska fakulteta UL doktorskih del še ni naložila, saj je vmesnik RUL še v delu.