Centralna medicinska knjižnica

Domov | Kje smo? | Delovni čas | Kontakt | Cenik | Knjižnični red | @ Vprašajte nas | Facebook | Instagram | Twitter | YouTube

Izobraževanje uporabnikov v knjižnicah Univerze v Ljubljani

Portal nudi osnovne informacije o izobraževalnih vsebinah za uporabnike, ki jih nudijo knjižnice Univerze v Ljubljani. Izobraževanja so urejena po knjižnicah - izvajalkah, in po področjih znanosti.

Mendeley (workshop in English language)

Ime tečaja Mendeley (workshop in English language)
Področje znanosti humanistika in družboslovje
Kratek opis tečaja Mendeley is a freely available reference management tool and at the same time an academic social network. This workshop will focus on how to use Mendeley to compile your own reference library (bibliography) and cite references in texts automatically (in Word). Some additional functionalities that will be introduced include built-in options for working with pdf files. This is a useful tool if you write many academic texts (e.g. as part of your PhD research) or if you are writing texts with a considerable number of sources and quotes (e.g. a master’s thesis). The workshop will be delivered in English and over Zoom.
Povezava na spletno stran z opisom tečaja http://www.ff.uni-lj.si/OHK
Kateri ciljni publiki je tečaj namenjen A course in English for the international exchange students and regular foreign students of the Faculty of Arts, the members of the Central Humanities Library.
Posebne zahteve /
Ali tečaj je brezplačen oz. cena tečaja The course is offered free of charge.
Oblika izvedbe tečaja /
Povezava na spletno stran, kjer so objavljeni datumi izvedb
Termin tečaja Ura tečaja Lokacija tečaja Predavatelji
19. december 2022 8.00-9.30 Zoom Doc. dr. Monika Kavalir

GIKL-Geografski informacijski in kartografski laboratorij, Oddelek za geografijo, soba 228.

Čas trajanja tečaja /
Organizator tečaja
Course organiser: Central Humanities Library of the Faculty of Arts, Aškerčeva 2, 1000 Ljubljana
Spletna stran knjižnice http://www.ff.uni-lj.si/OHK