Izobraževanje uporabnikov v knjižnicah Univerze v Ljubljani

Portal nudi osnovne informacije o izobraževalnih vsebinah za uporabnike, ki jih nudijo knjižnice Univerze v Ljubljani. Izobraževanja so urejena po knjižnicah - izvajalkah, in po področjih znanosti.

OHK: Storitve OHK in COBISS

Ime tečaja Predstavitev OHK in COBISS+
Področje znanosti humanistika in družboslovje
Kratek opis tečaja Na tečaju predstavimo delovanje OHK, njene storitve ter spletno stran. Nato se osredotočimo na iskanje gradiva v sistemu COBISS+ s predstavitvijo vzajemnega kataloga ter lokalnih katalogov posameznih knjižnic na OHK, NUK idr. Pokazali bomo različne načine iskanja (osnovni, izbirni), posamezna iskalna polja, iskalne zahteve, uporabo logičnih operaterjev, naročanje in rezervacijo gradiva, uporabo košarice, mojo knjižnico in mobilno aplikacijo mCOBISS.
Povezava na spletno stran z opisom tečaja http://www.ff.uni-lj.si/OHK
Kateri ciljni publiki je tečaj namenjen Tečaj je namenjen študentom FF za učinkovito uporabo knjižničnih storitev.
Posebne zahteve /
Ali tečaj je brezplačen oz. cena tečaja Tečaj je brezplačen za vse uporabnike OHK FF.
Oblika izvedbe tečaja /
Povezava na spletno stran, kjer so objavljeni datumi izvedb
Termin tečaja Ura tečaja Lokacija tečaja Predavatelji
9. november 2023 9.40-11.10 Zoom Mag. Ana Marija Lamut, Tina Sušnik
27. februar 2024 13.00–14.30 GIKL, Zoom Mag. Ana Marija Lamut, Tina Sušnik

*GIKL – Geografski informacijski in kartografski laboratorij, Oddelek za geografijo, soba 228.

Čas trajanja tečaja /
Organizator tečaja Osrednja humanistična knjižnica, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2 1000 Ljubljana
Spletna stran knjižnice http://www.ff.uni-lj.si/OHK
Kontakt za več informacij o tečaju mag. Ana Marija Lamut, e-mail: anamarija.lamut@ff.uni-lj.si