Centralna medicinska knjižnicaDomov | Kje smo? | Delovni čas | Kontakt | Cenik | Knjižnični red | @ Vprašajte nas | Facebook | Instagram | Twitter | YouTube |
Biomedicina Slovenica (BS) je nacionalna bibliografska zbirka za področje biomedicine. Od začetka leta 1976 jo gradi Inštitut za biostatistiko in medicinsko informatiko Medicinske fakultete v Ljubljani. Vključuje literaturo, objavljeno v Sloveniji ter dela slovenskih avtorjev, objavljena v tujini, ki dosegajo ustrezno kvaliteto in izpolnjujejo še nekaj dodatnih kriterijev.
Portal NCBI database zagotavlja dostop do 28 zbirk se kakovostnimi informacijami o literaturi, genih, proteinih, genomih in kemijskih zbirk.
Zdravstveni viri NCBI vključujejo baze podatkov za uporabo v klinični praksi in medicinskih raziskavah, ki vsebujejo informacije o človeških boleznih in patologijah, vključno z diagnostiko in zdravljenjem.
PubMed® obsega več kot 35 milijonov citatov biomedicinske literature iz MEDLINE, revij o znanosti o življenju in spletnih knjig. Citati lahko vključujejo povezave do celotne besedilne vsebine iz PubMed Central in spletnih mest založnikov.
Centralna baza zdravil je osrednja nacionalna referenčna zbirka podatkov o zdravilih. Zbirko na podlagi medinstitucionalnega dogovora in zakonsko opredeljenih pristojnosti urejajo Ministrstvo za zdravje Republike Slovenije, Javna agencija Republike Slovenije za zdravila in medicinske pripomočke, Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije in Nacionalni inštitut za javno zdravje.
Mediately Register Zdravil je brezplačna aplikacija, s katero želijo popolnoma brezplačno pomagati čim večjemu številu zdravnikov in zdravstvenih delavcev z zagotavljanjem vseh informacij o registriranih zdravilih in dostopom do kliničnih orodij, smernic ter akreditiranih izobraževanj.
Cochrane Library je zbirka podatkovnih baz, ki vsebujejo različne vrste visokokakovostnih, neodvisnih dokazov za informiranje pri odločanju v zdravstvu.
Orodje, ki uporablja vnaprej določene filtre, ki pomagajo izboljšati iskanje glede na tip kliničnega vprašanja (npr. terapija, prognoza, etiologija, diagnoza)
BMC je razvijajoč portfelj, ki vsebuje približno 300 strokovno pregledanih revij, ki prinašajo odkritja raziskovalnih skupnosti na področju znanosti, tehnologije, inženirstva in medicine.
PMC je arhiv celotnih besedil revij s področja biomedicine in naravoslovja, ki ga pripravlja Nacionalna medicinska knjižnica v ZDA. Arhiv prinaša več milijonov člankov, ki zajemajo biomedicinske in biološke raziskave od konca 18. st. dalje. Besedila redno dodajajo, in sicer vsa besedila iz izbranih revij, avtorske rokopise in digitalizirane arhive.
Hrčak je osrednji portal, ki na enem mestu združuje hrvaške znanstvene in strokovne revije, ki ponujajo odprt dostop do svojih del.
CORE omogoča dostop do največje svetovne zbirke raziskovalnih dokumentov z odprtim dostopom. Je neprofitna storitev, zavezana poslanstvu odprtega dostopa in ena od podpisnic POSI (Principles of Open Scholarly Infrastructures).
BASE je iskalno orodje za iskanje znanstvenih virov. Išče po velikem številu odprto dostopnih repozitorijev in ponuja preko 133 milijonov dokumentov iz preko 6500 različnih virov. Približno 60 % indeksiranih virov je dostopnih v odprtem dostopu. Omogoča osnovno in napredno iskanje ter brskanje po dokumentih. BASE upravlja Univerzitetna knjižnica Bielefeld.
Storitev DOAB vodi skupnost, ki indeksira in omogoča dostop do znanstvenih, strokovno pregledanih knjig z odprtim dostopom ter pomaga uporabnikom najti zaupanje vredne založnike z odprtim dostopom.
A.D.A.M. Medicinska enciklopedija vključuje več kot 4000 člankov o boleznih, testih, simptomih, poškodbah in operacijah. Vsebuje tudi obsežno knjižnico medicinskih fotografij in ilustracij.
Priročnik, ki je bil prvič objavljen leta 1899 kot majhna referenčna knjiga za zdravnike in farmacevte, je zrasel v velikosti in obsegu ter postal eden najpogosteje uporabljanih celovitih medicinskih virov. Zagotavlja najboljše medicinske informacije širokemu krogu uporabnikov, vključno z zdravstvenimi delavci in študenti, veterinarji in študenti veterine ter potrošniki.
NCBI Bookshef omogoča brezplačen spletni dostop do knjig in dokumentov s področja znanosti o življenju in zdravstvenih ved.
Avtorji: Sodelavci Medicinske fakultete v Ljubljani in drugi
Glavna urednica: Mateja Legan
Odgovorni urednik: Danijel Petrovič
Uredniški odbor: Roman Bošnjak, Simona Gaberšček, Mojca Kržan, Mateja Legan, Borut Peterlin, Danijel Petrovič, Sergej Pirkmajer, Alenka Radšel Medvešček
Slovarski svetovalec: Dušan Sket
Jezikovni sodelavec: Gašper Tonin
Lektor za slovenski jezik: Tomaž Sajovic
Izdajatelj: Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta
Založnik: Amebis, d. o. o., Kamnik
Leto začetka izhajanja: 2012
Katalog LocatorPlus omogoča dostop do bibliografskih podatkov največje biomedicinske knjižnice na svetu National Library of Medicine za revije, knjige, avdiovizualno gradivo, računalniško programsko opremo, elektronske vire in drugo gradivo.
Journal Citation Reports je verodostojen vir podatkov o fakorjih vpliva. Zbirka zagotavlja dejavnike vpliva in uvrstitev številnih znanstvenih revij na podlagi citatov.