DIGITALNA KNJIŽNICA CMK

Iskanje člankov po bibliografskih zbirkah

Ovid Embase

Embase je pomembna biomedicinska in farmacevtska zbirka, ki vsebuje reference iz 3.500 mednarodnih revij. Vključuje pretežni del vsebine s področja medicine, hkrati pa obsega tudi področja farmakologije, rehabilitacije, duševnega zdravja itd.

Ovid MEDLINE

Ovid Medline je vodilna bibliografska zbirka za biomedicinsko literaturo in omogoča številne funkcionalnosti za raziskovanje literature. Zbirka vsebuje preko 23 milijonov bibliografskih referenc in izvlečkov iz več kot 5.600 biomedicinskih in naravoslovnih revij v 40 svetovnih jezikih.

Proquest

Zbirka Proquest nudi  dostop do številnih revij v celotnem besedilu z različnih področij, med drugim s širšega področja biomedicine in naravoslovja.

Dostop z lokacij Univerze v Ljubljani, CTK in NUK. Oddaljen dostop za študente in osebje UL, ki so člani knjižnic UL, CTK in NUK.

PubMed

PubMed je prostodostopen bibliografskih sistem, ki omogoča preiskovanje biomedicinske in naravoslovne literature. Vsebuje preko 35 milijonov referenc. Uporabnikom UL MF so na voljo številne povezave do celotnih besedil.

Scopus

Zbirka  Scopus je namenjena iskanju in pregledovanju znanstvene literature z vseh strokovnih področij in obsega bibliografske podatke z izvlečki in citiranimi viri za članke iz 23.700 naslovov znanstvenih revij  ter vsebuje več kot 71 milijonov bibliografskih zapisov.

Web of Science Core Collection

Zbirka Web of Science Core Collection je namenjena iskanju in pregledovanju znanstvene literature. Vključuje bibliografske podatke z izvlečki in navedenimi viri za članke iz okoli 12.000 znanstvenih revij za obdobje od leta 1900 dalje.